Hakkımda

KLİNİK PSK. DR. / PSİKOTERAPİST

Herkes yaşamında birtakım güçlükler ve içinden çıkamadığı durumlarla karşılaşabilir. Hatta, kimileri için tekrar eden olumsuz durumlar kaçınılmaz gibidir. Gerçekçi olmak gerekirse ne geçmişte yaşananları ne de etrafımızdaki insanları değiştirebiliriz. Bu mümkün olsa bile, buna ne kadar gücümüz yetebilir ki… Ancak belki de en derin, en anlamlı ve en işlevsel olan kendimiz ile olan uğraşımızdır. “Kendi”mizi geliştirebilir, değiştirebilir ve yaşamı kendimiz için anlamlı ve kaliteli hale getirebiliriz. Çünkü kendimizin en gerçek ve yakından takipçisi yine kendimizdir. Bunun için sadece bir yerden başlamak gerek…

Bahar Köse

Founder & Personal Trainer

Klinik Psikolog Dr. Bahar Köse, lisansını ODTÜ psikoloji bölümünde, yüksek lisans ve doktorasını da yine ODTÜ’de Klinik Psikoloji Programına devam ederek tamamlamıştır.

Kendisi, Türkiye’deki, Uluslararası Şema Terapi Derneği’nin sertifikasyon basamaklarını tamamlayarak ISST’den onaylı ilk şema terapisti olmuş, daha sonra devam ettiği teorik ve süpervizyon süreçleri kapsamında ISST’den onaylı Şema Terapi Eğitmeni ve Süpervizörü olmaya hak kazanmıştır.

Bu zamana kadar Şema Terapi alanında pek çok tez, araştırma, makale ve kitap bölümlerinde yazarlık, editörlük, hakemlik ve danışmanlık yapmıştır. Bugün özellikle Psikesinema ve Psikeart dergilerinin düzenli yazarlarından biridir. Yanı sıra, ulusal ve uluslararası pek çok kongre ve konferansta şema terapiyle ilgili bildiri sunmuştur.

ODTÜ’deki doktora eğitimi sırasında süpervizyonun nasıl verilmesi gerektiğine dair, süpervizör olmakla ilgili de özel bir eğitim aşamasından geçmiştir. 2007’den beri ODTÜ Klinik Yüksek Lisans Programı, Arel Klinik Psikoloji Doktora Programı, İTÜ Uygulamalı Psikoloji Programı gibi çeşitli üniversitelerin klinik programlarında araştırma görevlisi ve öğretim üyesi olarak şema terapi ve süpervizyon dersleri vermiştir. Halen İstanbul Rumeli Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programında doktor öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda İstanbul Gayrettepe’deki ofisinde uzun yıllardır şema terapiyle kronik problemler yaşayan 20 yaş ve üzeri yetişkin kişilerle bireysel görüşmeler yapmaktadır. Özellikle yetişkinle çalışan Köse’nin çalıştığı konular kronik depresyon ve kaygı bozuklukları, kişilik bozuklukları, psikosomatik yakınmalar, yas, öfke ve stres ile baş edebilmek, kronik ilişki problemleri ve kişisel farkındalık üzerinedir.

Bana Ulaşın

Gayrettepe Mahallesi Yıldız Posta Caddesi Vefabey Sokak Yeşil Apartmanı B Blok 5. Kat 7/16 Beşiktaş İstanbul (Durak Büfe Karşısı, Makro Marketin Olduğu Yeşil Apartman)

    @2021, Bahar Köse.